Aha!

Zdroj: deník Aha!

Datum vydání článku: 25. 8. 2014

 

V Česku se začalo prodávat spodní prádlo pohlcující větry! Má v sobě filtr podobně jako auta...


Na českém trhu se letos objevilo deodorační spodní prádlo. Je určeno lidem, kteří se potýkají se zápachem spojeným s nadýmáním a plynatostí. V běžném prádle z bavlny je navíc vrstva s aktivním uhlím, které pohlcuje pachy.
reklama

Technologii vyzkoušeli a aplikovali v Británii, nechali si ji patentovat a kalhotky a boxerky vyrábějí od roku 2008. Prvním českým dovozcem se stala česká společnost DeoWear, řekl ČTK její jednatel Adam Gálik na brněnských veletrzích módy Styl a Kabo.

Britská společnost Shreddies vyvinula spodní prádlo pohlcující pachy ve spolupráci s De Montfortovou univerzitou v Leicesteru. "Vědci potvrdili, že technologie funguje a pachy stoprocentně pohltí. Na zadní straně je vrstva, která obsahuje aktivní uhlí, což jsou mikrokeramické částice. Člověk trpící plynatostí vylučuje zapáchající plyny. Aktivní uhlí zápach zachytí a do okolí propustí jen čistý vzduch," vysvětlil princip Gálik. Zmínil, že podobná technologie se používá například ve filtrech v automobilovém průmyslu či v plynových maskách v armádě.